Кілька днів тому виповнилося чотири роки моїм двом власноруч створеним ендпойнтам ROON. У спокійному 2021 році ще не існувало таких простих і доступних Roon Ready стримерів, як Fiio SR11 або лінійка WiiM. А на дорогі варіанти не було ані коштів, ані розуміння, чому стример може коштувати захмарних грошей. З роками це нерозуміння переросло в тверде переконання: стример не може і не повинен коштувати цілий статок.
Гаррі тен Берге (@spockfish), творець RoPieee, представив свій продукт у квітні 2017 року, тож на 2021 рік це було вже зріле й стабільне програмне забезпечення. Обидва мої плеєри побудовані на базі Raspberry Pi 4 Model B з 4 ГБ оперативної пам’яті. Один розміщений у стандартному алюмінієвому корпусі, а другий оснащений офіційним 7-дюймовим дисплеєм Raspberry Pi у корпусі ASM-1900147-21.
Процес збірки та встановлення досить детально описаний на сайті Гаррі.
За роки експлуатації та регулярних оновлень програмного забезпечення у мене не виникло жодних проблем із цими саморобними стримерами. Стример із сенсорним екраном від самого початку й до сьогодні чудово працює в парі з фантастичним RME ADI-2 DAC . Стример в алюмінієвому корпусі змінив кілька місць прослуховування та ЦАПів, і останній рік “мешкає” біля ліжка, працюючи з Apogee Groove.
Примітно, що перший варіант весь час працював по кабельному з’єднанню, а другий – через Wi-Fi.
І якщо хтось скаже, що “малинка” – це не стример, USB там якийсь не такий і шумний, імпульсний блок живлення – мотлох, а безкомпресійне передавання через Wi-Fi – це для людей, не здатних до самостійної соціальної адаптації, то ось вам вагомі аргументи .